اخبار مجتمع آموزشی سوده  
     
 

درج مطلب

اخبار متوسطه دوره اول  
اردوی سرزمین عجایب برای پایه ششم

الوعده وفا

طبق قراری که با بچه ها گذاشته بودیم ، دانش آموزان کلاس الماس3 و الماس2 که جزو برگزیدگان سفره یلدا و مسابقه یلدا شده بودند ، اردوی یک روزه "سرزمین عجایب" را تجربه کردند.

15 آبان ماه بعداز امتحان پیام های آسمانی ، دانش آموزان پایه ششم به "سرزمین عجایب" رفتند ودر انتهای کار با صرف نهار در این مجموعه تفریحی ، یک روز شاد را از آن خود کردند.


اردوی علمی نجوم
در روز دوشنبه، مورخ 95/10/13 از ساعت 11 الی 13:30 بازدید علمی از مرکز علوم و ستاره شناسی تهران انجام شد.
این اردو در زمینه مسائل مربوط به نجوم، صور فلکی، اجرام آسمانی و غیره ... که مرتبط با رشته ی پژوهشی دانش آموزن بود. 
  
  
 

برگزاری مراسم شب یلدا

رویت به سرخی انار، شبت به شیرینی هندوونه

خنده ات مثه پسته و عمرت به بلندی یلدا

در روز 30 آذرماه به همت بچه های متوسطه دوراول مراسم بزرگداشت طولانی ترین شب سال برگزار شد.

در این مراسم که یک رقابت کلاسی بین بچه ها بود، هر کلاس تلاش کرد با برپا کردن سفره یلدا و فضاسازی کلاس خود، حس و حال یلدایی ایجاد کند.

در ساعت 12 ظهر، با حضور داوران در سر کلاس ها ، مراسم امتیازدهی انجام شد.درنهایت از بین کلاسها، کلاس الماس 3 با توجه به سفره یلدایی که برپا کرده بودن و با اجرای موسیقی " ای ایران" بالاترین امتیاز را ازآن خود کردند.

در کنار این مراسم، مسابقه ای هم برگزار شد که یک رقابت کلاسی بود با نگاه به اندیشه و آداب یلدا در ایران که مورد استقبال بچه ها قرارگرفت.

  

 

 


برگزاری مراسم ولادت حضرت رسول اکرم (ص)

قرآن تویی چو خیره نظر می‌کنم به نور
گل می‌کند دوباره نگاهم میان گل
این جای حیرت است که در گلشن کساء
هم شاخه گلی تو و هم باغبان گل

روز 28 آذرماه در سالن آمفی تئاتر، مراسم میلاد حضرت رسول اکرم (ص) برگزار شد.

مجری این برنامه، کیمیا حیدرزاده یکی از شاگردان مقطع نهم بود. مراسم با تلاوت قرآن کریم توسط هستی فقیه ، شروع شد. درادامه متنی زیبا برگرفته از میلاد حضرت رسول ، توسط مدیسا خلیلی از بچه های پایه ششم اجرا شد.

مراسم با مسابقه ای شاد بین مقاطع تحصیلی، توسط دبیر پیام های آسمانی دنبال شد که با مشارکت تمامی بچه ها همراه بود.

  

 

 


برگزاری مراسم زیارت عاشورا

مراسم زیارت عاشورا

مراسم در صبحگاه روز دوشنبه با همکاری خانم فیض آبادی ، دبیرمحترم قرآن برگزار شد.

در این مراسم قرائت زیارت عاشورا به همت تو تن از بچه های پایه هشتم برگزار شد.

درانتهای برنامه ،از بچه ها پذیرایی گردید.

  

 

 


برگزاری اردوی اصفهان

اساساً شخصیت هر فرد در عمیق ترین ابعاد و گسترده ترین دامنه های آن با فعالیت های آزادانه و داوطلبانه، شکل می گیرد. فعالیت های اردویی و بازدید دانش آموزان به عنوان یک فعالیت روشمند و هدفدار با مشارکت و تعامل مربیان و دانش آموزان و اولیای آنان به منظور تحقق بخش اعظمی از نیازهای اجتماعی، فرهنگی، عاطفی، جسمی و ... دانش آموزان انجام می شود...

 

  

 

 

 

 

دیدار مشاورین با اولیا به صورت کلاسی در هر 4 پایه در ماه آبان

خانه و مدرسه در انجام وظایف تربیتی مکمل یکدیگرند خانه مدرسه ی اول فرزند و مدرسه ، خانه دوم اوست و اگر این دو نهاد روش ها و برنامه های هماهنگ نداشته باشند ، در روند رشد نوجوانان اختلال به وجود می آید..

 


اهداء کتاب به مناسبت هفته کتاب
در سال تحصیلی 95-94 با همکاری دانش آموزان کلاس زمرد 2 و مروارید 2 تعداد قابل توجهی کتاب، به عنوان هدیه فرهنگی به دانش آموزان یک مدرسه روستایی در قم تقدیم شد.(ادامه مطلب)
 

برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

روز بیست و چهارم آبان ماه، آغاز هفته کتاب و کتابخوانی است. دراین هفته با اجرای برنامه هایی که به وزش نسیم معرفت از سوی دریای کتاب و معنای ناب به سمت اندیشه همگان می انجامد. می کوشیم تا به تقویت فرهنگ مطالعه و گسترش سطح آگاهی های دانش آموزان مدد رسانیم...


برگزاری اردوی یزد

اردو فعالیتی سازمان یافته و هدفمند است. اردو یک فرآیند آموزشی-پرورشی است که متناظر به اهداف و برنامه های مرتبط با سطح و مقطع تحصیلی دانش آموزان و از اصلی ترین پارامترهای اثرگذار در حوزه ی جامعه پذیری دانش آموزان می باشد...