دپارتمان  آموزش  

بسمه تعالی

 

روند تحولّات در دنیای امروز ، اصلاحات آموزشی و روزآمد کردن برنامه های تعلیم و تربیت را اجتناب ناپذیر کرده است. امروزه مأموریت اصلی برنامه های آموزشی ، توجّه به ارتباط مدرسه و جامعه و برقراری تعامل سازنده ، اثر بخش و پایدار است.

به عقیده بسیاری از صاحب نظران و نظریه پردازان عرصه تعلیم و تربیت ، برای برنامه ریزی آموزشی مؤثر و کارآمد ، باید «جهانی ، اندیشید و منطقه ای عمل کرد»

مجتمع آموزشی سوده و دپارتمان آموزش به منظور رسیدن به این هدف و غنی سازی یادگیری به ارائه آموزش صرف – تلاش می‌کند تا با تدوین برنامه های آموزشی راهبردی مؤثر و اصلاح و روزآمد کردن فعالیت های خود نمونه ای موفق از مدرسه اثر بخش  (Effective school)  را به جامعه ایران معرفی نماید. در این راستا ابتدا تلاش کرده‌ایم  تا تصویری روشن و واقعی از شرایط ، مقتضیات زمان و نیازهای فردی ، اجتماعی ، منطقه ای و جهانی را فرا روی دست اندرکاران امرآموزش قرار دهیم و با مهارت آموزی و آگاهی بخشی ضمن کمک به رشد توانمندی آنان ، شوق آموزش ، بهبود روش یاددهی و یادگیری و انگیزه کار و تلاش را در آنان ایجاد کنیم.

بدین منظور قبل از شروع سال تحصیلی ، پس از بررسی و سنجش فعالیت های گذشته و با توجه به نیازها و اولویت‌های احصا شده بر پایه بنیانهای نظری علمی و کارکردها و عملکرد قبلی ، برنامه اجرایی و طرح درس های روزانه با هماهنگ و همکاری معلمین هر پایه تحصیلی تدوین و بر اساس تقویم اجرایی و زمان بندی مصوب به مرحله اجرا گذاشته شد . نظر به اینکه مدتی طولانی و ساعت های آموزش بسیار بیشتر از برنامه های مصوب آموزش و پرورش در اختیار داریم به نسبت نیاز دانش‌آموزان مدت آموزش هر درس افزایش یافته است. و نیز به منظور ایجاد فضای پر نشاط و امکان رشد و بالندگی بیشتر با تشکیل دپارتمان های مختلف و به کارگیری تجربیات و شیوه های گوناگون زمینه ای مناسب برای بروز خلاقیت‌ها و شکوفایی استعداد ها فراهم شده است.

از سوی دیگر به این امر نیز واقفیم که اجرای مطلوب برنامه های آموزش و اثر بخشی آن ، زمانی مقدور و میسر است که مفاهمه ، همراهی و درک مشترکی از نیازها ، اهداف و شیوه عملکرد بین اولیا و مربیان وجود داشته باشد. بدین منظور نیز برنامه ها گوناگون با رویکردهای علمی متناسب پیش بینی شده است.

دپارتمان آموزش افتخار دارد در بیستمین سال فعالیت موفق مجتمع ، با بهره گیری از کادر آموزشی و اجرایی مجرب و توانمند ، امکانات و تجهیزات پیشرفته و پشتکار منبعث از تعهد و انگیزه همکاران و با اتکا به لطف خداوند و همراهی و هم آوایی اولیای محترم برنامه های آموزشی و پرورشی برخوردار از پشتوانه علمی و سابقه تجربی تدوین و اجرا نماید.

و سخن آخر اینکه چون مجتمع آموزشی سوده با شعار «سوده ، مدرسه زندگی» کار خود را آغاز نموده و همواره بر این شیوه فعالیت نموده است ، لذا برای تحقق آن و ایجاد فضای مناسب برای زندگی و شور و سر زندگی نونهالان عزیز ، آموزش های خود را بر اساس «چرخه یادگیری» ارائه می نماید در این شیوه یادگیری به جای یاددهی و غنی‌سازی آموخته ها به جای حفظ کردن و کار و فعالیت در گروه به جای آموختن فردی مورد نظر و تأکید خواهد بود.

امید است دانش‌آموزان عزیز که سازندگان فردای جامعه و امیدهای آینده این مملکت هستند در فضایی آرام ، شاد ، قانونمند و امیدآفرین توشه و ذخیره علمی و اخلاقی مناسب و مطلوب را کسب نمایند. 

     
 


هیچ خبری یافت نشد.